Konferencja: Nauka, praca, kariera Przedsiębiorczość wstępem do sukcesu Poznań 2019

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 czerwca 2019

Działania Sieci Doradców Zawodowych – V  Konferencja ,,Nauka, praca, kariera – Przedsiębiorczość wstępem do sukcesu ” Poznań 2019 r.

 

Konferencje Powiatowej Sieci Doradców Zawodowych pt. ,,Nauka Praca Kariera” to wydarzenia, które wpisały się w tradycję organizowanych przez nas przedsięwzięć od 2015 r.  Nasza oferta kierowana jest dla uczniów powiatu poznańskiego. W tym roku V  Konferencja pt. ,,Nauka, praca, kariera – Przedsiębiorczość wstępem do sukcesu ” była znakomitą okazją, aby zapoznać ich z tematyką szeroko pojętej przedsiębiorczości na terenie Wydziału Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, co stanowiło dużą atrakcję dla uczestników.

Wydarzenie to odbyło się dzięki współpracy Powiatowej Sieci Doradców Zawodowych działającej przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Luboniu ze Studenckim Kołem Naukowym Przedsiębiorczości ,,In Spirio” i Studenckim Kołem Naukowym Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych ,,rak-OFF”. Osobą, która wykazała się dużym zaangażowaniem jest bez wątpienia Pani Ewelina Szczechowiak, która jest doradcą zawodowym w Szkole Podstawowej w Suchym Lesie i opiekunem w/w kół naukowych na UAM. Należy podkreślić, że organizacja warsztatów na terenie UAM była możliwa dzięki życzliwości i otwartości Pani Dziekan WSE  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

W dniu 07.06.2019r. Kampus Ogrody odwiedziło 90 uczniów szkół z powiatu poznańskiego, którzy brali udział w warsztatach. „Przedsiębiorczość wstępem do sukcesu” to zajęcia, których celem było wprowadzenie uczniów w tematykę przedsiębiorczości i prowadzenia własnego biznesu poprzez omówienie cech osób przedsiębiorczych oraz identyfikację źródeł pomysłów biznesowych. Celem warsztatu „Marka i jej wizerunek w świecie biznesu” było przedstawienie uczniom czym jest marka, dlaczego konsumenci ulegają markom, dlaczego firmy inwestują w marki oraz wskazanie, czy możliwy jest świat „no logo”. Podczas zajęć „Zakładamy własną firmę” zapoznano uczniów z koncepcją biznesplanu: co to jest biznesplan, po co się go przygotowuje, z czego się składa i jak go prawidłowo opracować. Przede wszystkim podczas warsztatów  uświadamiano uczniom jak ważna jest wizja i misja przedsiębiorstwa oraz jak prawidłowe przygotowanie opisu swojego produktu lub usługi. „Zdrowie kluczem do rozwoju zawodowego” - celem tych warsztatów było ukazanie zdrowia w aspekcie fizycznym, psychicznym i społecznym. Uświadomienie znaczenia wewnętrznego umiejscowienia kontroli.

 Opracowała: Lucyna Karbowiak

Galeria

 • Powiększ zdjęcie konferencja 1

  konferencja 1

 • Powiększ zdjęcie konferencja 2

  konferencja 2

 • Powiększ zdjęcie konferencja 3

  konferencja 3

 • Powiększ zdjęcie konferencja 4

  konferencja 4